Terapia - rodzaje
Terapia Nerwowo Mięśniowa
Jest nowoczesną metodą pracy łączącą w sobie odkrycia naukowe stosowane w biohackingu oraz diagnostykę słabych ogniw naszych organizmów z pomocą testów zaczerpniętych z kinezjologii stosowanej. Taka kombinacja zapewnia pełne wsparcie dla ciała i umysłu obciążonych stresem mentalnym, wymagającą pracą, ciężkimi treningami sportowymi, dysfunkcjami chemicznymi wynikającymi z czynników środowiskowych czy niewłaściwymi nawykami dietetycznymi. Terapia celuje w przebyte urazy mogące ograniczać Twoje zdolności regeneracyjne.
Masaż tkanek głębokich
To forma manualnej pracy z ciałem. To świadome, nieschematyczne podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego. Bezpośredni rodzaj pracy zwiększający gibkość i ruchomości tkanek miękkich. Poprawa ich jakości w ergonomiczny i ekonomiczny sposób. Jest to coraz popularniejsza forma terapii i masażu, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń w obrębie narządu ruchu (i nie tylko). Spokojnie można powiedzieć, że jest to najskuteczniejsza form masażu leczniczego.
Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich
Opatentowana technologia zwana techniką Grastona (TG-IASTM), wprowadziła do użycia przyrządy ze stali nierdzewnej, które mają na celu efektywne leczenie zaburzeń tkanki miękkiej.
Praca z blizną
Skóra odgrywa nieocenioną rolę w naszej propriocepcji i czuciu dotyku, zapewniając nam informację na temat położenia naszego ciała w przestrzeni. Aktywne blizny na powierzchni skóry, mogą fałszować proprioceptywny obraz odbierany przez nasz układ nerwowy, powodując dysfunkcje zarówno w obrębie stawów jak i mięśni.
Masaż klasyczny
Masaż klasyczny jest jedną z najpopularniejszych form masażu o bardzo szerokim spectrum zastosowań. Ta forma terapii może być stosowana zarówno w celach leczniczych – między innymi przy schorzeniach natury ortopedycznej czy też neurologicznej, jak również po to, by pobudzić, rozluźnić czy wzmocnić tkankę mięśniową.
Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny jest jedną z form masażu, której głównym celem jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby masowanej poprzez odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie. Jest to zabieg naturalny polegający na mechanicznej stymulacji tkanek organizmu za pomocą rąk terapeuty.
Terapia wisceralna
Terapia narządów wewnętrznych brzucha i klatki piersiowej ma na celu przywrócenie prawidłowego napięcia i ruchomości narządów wewnętrznych jednocześnie poprawiając przepływ krwi i limfy, ułatwiając proces samoleczenia danego miejsca.
Wszystkie trzewia posiadają anatomiczne i funkcjonalne połączenia ze sobą i innymi strukturami jak: powięzi, mięśnie, kości, nerwy, wspólnie tworząc cały system narządów wewnętrznych, którego nie możemy rozdzielić. Narządy przyczepiają się do kręgosłupa, żeber, miednicy itd. Połączenia te gwarantują komunikację pomiędzy różnymi częściami ciała, ale też potrafią stworzyć kaskadę bólową, w której napięcie poszczególnych struktur pociąga za sobą kolejne narządy, a ból finalnie rzutuje na inne daleko oddalone od źródła dysfunkcji struktury np. układ ruchu.